Hakkımızda

 

 Gece Kitaplığı Yayınevi, Türk Yayın hayatına yeni bir soluk, yeni bir umut olabilmek için 2008 yılında kurulmuştur. Bu tarihten itibaren, Türkçe ve diğer dillerde, yerli ve yabancı yazarlar tarafından hazırlanan yüzlerce eser, yayınevimiz tarafından basılmıştır.

 

Gece Kitaplığı’nın en önemli amacı; yazar adaylarına destek vermek, yayın hayatımıza yetenekli yazarlar kazandırabilmektir.

 

Gece Kitaplığı aynı zamanda akademik çalışmalara da büyük önem vermektedir. Bu maksatla yayınevimiz bünyesinde çok sayıda akademisyenin yüksek lisans ve doktora tez çalışmaları, akademik çalışmaları kitap haline getirilerek okuyucularla buluşturulmaktadır.

 

Yayınevimiz bünyesinde akademik çalışmaların bir parçası olan, her bilim alanında gerçekleşen, ulusal ve uluslararası konferans, kongre, sempozyum, çalıştay vb. bilimsel etkinlikleri doğrudan veya dolaylı olarak destekleyerek, sunulan bildirileri basılı hale getirerek akademik hayata destek olmaktadır.

 

Yayınevimize basılmak üzere teslim edilen bütün çalışmalar mutlaka titiz bir hakem ve editör değerlendirmesinden geçirilmektedir.

 

Yayınevimizde hazırlanan eserler, doğrudan veya dağıtımcı kuruluşlar aracılığıyla ülke içerisindeki önemli resmi, üniversite ve özel kütüphanelere ulaştırıldığı gibi aynı şekilde dünyanın dört bir yanındaki üniversite ve resmi kütüphanelere gönderilerek dünya okurlarıyla buluşturulmaktadır. Yayınevimiz bu hizmeti ve özelliği dolayısıyla ÜAK'ın akademik ölçütleri arasında belirtilen, “Uluslararası Tanınmış Yayınevi” ünvanını da taşımaktadır.  

 

Yayınevimiz, emeğe, bilime, esere değer veren bir anlayış ve ilkeli duruşuyla çalışmalarına kurulduğu ilk günkü heyecanıyla devam etmektedir. 

 

 

Test

Form Gönderimi

Tamam

Copyright © Gece Kitaplığı 2024

Adres: Kızılay Mah. Fevzi Çakmak 1. Sokak Ümit Apt No: 22/A, Çankaya, Ankara

Telefon: +90 312 384 80 40

      e-mail : gecekitapligi@gmail.com     

Akademik :  gecekitapligiakademi@gmail.com

Kurumsal Siparişleriniz için: siparisgece@gmail.com

Facebook : /gecekitapligi Instagram : /gecekitapligi Twitter: /gecekitap